Trzylatek bardzo mało mówi [Porada eksperta]

2016-07-05 9:49 Katarzyna Bąkowicz

Mój syn za 2 miesiące skończy 3 latka i mówi bardzo mało. Wszystko rozumie, jak mówię do niego, ale nie potrafi odpowiedzieć. Mówi tylko mama, tata, baba, daj i praktycznie tyle. Kiedy bawimy się i poproszę, żeby powtórzył jakieś krótkie słowo, to nie chce. Czy już powinnam iść do specjalisty, czy to jeszcze za wcześnie?

Dziecko w wieku trzech lat powinno już składać proste, trzy- i czterowyrazowe zdania. Z tego, co Pani opisuje, Pani syn mówi znacznie mniej. Dlatego dobrze byłoby wybrać się do logopedy jak najszybciej i skonsultować tę sytuację. Logopeda przeprowadzi diagnozę i zaleci odpowiednie ćwiczenia. Radziłabym więc nie czekać.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE