Jak wygląda terapia logopedyczna? [Porada eksperta]

2017-03-08 10:36

Mam 13 i mam wadę wymowy. Chodzenie do logopedy niezbyt mi pomogło, było widać delikatne efekty, ale to nie jest taki efekt, jakiego chciałem. Wizytę miałem w każdy piątek po 10 min, moim zdaniem to jest za mało, w domu nie ćwiczyłem. Nie mogę wymówić c, cz, ć, dż.

Porada logopedy - pedagoga
Autor: Getty Images

Jeżeli terapia logopedyczna nie jest kontynuowana w domu podczas samodzielnych ćwiczeń zaleconych przez logopedę, nie może być skuteczna. Zajęcia ze specjalistą raz w tygodniu wystarczą, powinny trwać co najmniej 30 min, natomiast największą pracę musisz wykonać sam. Tylko wtedy będą efekty. Proponuję, abyś wrócił na zajęcia oraz zaczął ćwiczyć w domu. Po kilku miesiącach powinna być widoczna zdecydowana poprawa. Regularne spotkania z logopedą są konieczne, aby kontrolować, czy wada wymowy dobrze się koryguje, a ćwiczenia wyrabiają nawyki prawidłowej artykulacji. Tylko wtedy można osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza