Zapominanie słów i przestawianie liter przy pisaniu [Porada eksperta]

2018-02-06 9:57

Mam 22 lata i od pewnego czasu zapominam pojedynczych słów. Prócz tego zdarza mi się w ostatnim czasie zapomnieć nazwiska czy imienia nawet kogoś z rodziny. Mylę też litery przy pisaniu odręcznym (np. piszę p zamiast b, e zamiast o) albo pomijam pojedyncze litery w odręcznym pisaniu słów. Kiedy zapomnę jakiegoś słowa, nie mogę dokończyć wypowiedzi. Studiuję fizjoterapię, gram na kilku instrumentach. W czasach szkolnych nie miałam stwierdzonej dysleksji ani innych problemów z nauką.

Porada logopedy - pedagoga
Autor: Getty Images

Nie pisze Pani, czy problemy mają związek z jakimś wydarzeniem, na przykład stresem. Warto byłoby skonsultować się z neurologiem, żeby wykluczyć podłoże biologiczne, zrobić tomografię komputerową głowy i kręgosłupa. Jeśli wyniki badań nic nie wskażą, zachęcam do wizyty u logopedy, który będzie mógł dobrać odpowiednie ćwiczenia pomagające wyeliminować problem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza