Zapominanie słów i przestawianie liter przy pisaniu [Porada eksperta]

2018-02-06 9:57 Katarzyna Bąkowicz

Mam 22 lata i od pewnego czasu zapominam pojedynczych słów. Prócz tego zdarza mi się w ostatnim czasie zapomnieć nazwiska czy imienia nawet kogoś z rodziny. Mylę też litery przy pisaniu odręcznym (np. piszę p zamiast b, e zamiast o) albo pomijam pojedyncze litery w odręcznym pisaniu słów. Kiedy zapomnę jakiegoś słowa, nie mogę dokończyć wypowiedzi. Studiuję fizjoterapię, gram na kilku instrumentach. W czasach szkolnych nie miałam stwierdzonej dysleksji ani innych problemów z nauką.

Nie pisze Pani, czy problemy mają związek z jakimś wydarzeniem, na przykład stresem. Warto byłoby skonsultować się z neurologiem, żeby wykluczyć podłoże biologiczne, zrobić tomografię komputerową głowy i kręgosłupa. Jeśli wyniki badań nic nie wskażą, zachęcam do wizyty u logopedy, który będzie mógł dobrać odpowiednie ćwiczenia pomagające wyeliminować problem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE