Zapominanie słów i przestawianie liter przy pisaniu [Porada eksperta]

2018-02-06 9:57 Katarzyna Bąkowicz

Mam 22 lata i od pewnego czasu zapominam pojedynczych słów. Prócz tego zdarza mi się w ostatnim czasie zapomnieć nazwiska czy imienia nawet kogoś z rodziny. Mylę też litery przy pisaniu odręcznym (np. piszę p zamiast b, e zamiast o) albo pomijam pojedyncze litery w odręcznym pisaniu słów. Kiedy zapomnę jakiegoś słowa, nie mogę dokończyć wypowiedzi. Studiuję fizjoterapię, gram na kilku instrumentach. W czasach szkolnych nie miałam stwierdzonej dysleksji ani innych problemów z nauką.

Nie pisze Pani, czy problemy mają związek z jakimś wydarzeniem, na przykład stresem. Warto byłoby skonsultować się z neurologiem, żeby wykluczyć podłoże biologiczne, zrobić tomografię komputerową głowy i kręgosłupa. Jeśli wyniki badań nic nie wskażą, zachęcam do wizyty u logopedy, który będzie mógł dobrać odpowiednie ćwiczenia pomagające wyeliminować problem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE