Skutki zapalenie jądra [Porada eksperta]

2013-04-08 15:06

W ubiegłym roku miałem bakteryjne zapalenie prawego jądra. W tym roku zapalenie wróciło i wyleczyłem je znowu antybiotykami. Teraz odczuwam jednorazowe bóle w lewym jądrze w odstępach kilkunastosekundowych, natomiast na prawym jest jak gdyby wyczuwalna palcami mała narośl. Czego mogę się obawiać? Czy będę miał w przyszłości jakieś problemy z powodu tej choroby?

Nawracające zapalenia jądra, a właściwie najądrza powinny zwrócić uwagę na nieprawidłowości oddawania moczu - o tym, czy ta czynność jest prawidłowa, może zdecydować tak zwane badanie przepływu cewkowego. Wszelkie nieprawidłowości w tym badaniu pozwolą zdiagnozować przyczynę stanów zapalnych - na przykład nieprawidłowo wysokiego oporu cewkowego związanego z wadą anatomiczną lub zaburzeniami czynnościowymi.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Lidia Skobejko-Włodarska

Specjalista dziecięcej urologii i chirurgii. Uzyskała tytuł europejskiego specjalisty w zakresie urologii dziecięcej – fellow of European Academy for Paediatric Urology (FEAPU). Od wielu lat zajmuje się leczeniem zaburzeń czynności pęcherza i cewki, a szczególnie neurogennej dysfunkcji pęcherzowo-cewkowej (pęcherz neurogenny) u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, wykorzystując do tego celu nie tylko metody farmakologiczne i zachowawcze, ale również operacyjne. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła na szeroką skalę badania urodynamiczne, pozwalające określić czynność pęcherza u dzieci. Jest autorem wielu prac na temat zaburzeń czynności pęcherza i nietrzymania moczu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.