Po biopsji prostaty [Porada eksperta]

2013-04-07 23:11
Porada urologa
Autor: Getty Images

Czy po biopsji prostaty może występować wysoka gorączka do 40 stopni? Jak długo może się utrzymywać i czy można podać leki ją obniżające?

Po biopsji prostaty, wskutek naruszenia ciagłości narządu, może dojść do jej zakażenia i rozwoju zapalenia prostaty. Można działać objawowo, podając środki obniżające ciepłotę ciała oraz włączyć leczenie przyczynowe czyli antybiotykoterapię.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Lidia Skobejko-Włodarska

Specjalista dziecięcej urologii i chirurgii. Uzyskała tytuł europejskiego specjalisty w zakresie urologii dziecięcej – fellow of European Academy for Paediatric Urology (FEAPU). Od wielu lat zajmuje się leczeniem zaburzeń czynności pęcherza i cewki, a szczególnie neurogennej dysfunkcji pęcherzowo-cewkowej (pęcherz neurogenny) u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, wykorzystując do tego celu nie tylko metody farmakologiczne i zachowawcze, ale również operacyjne. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła na szeroką skalę badania urodynamiczne, pozwalające określić czynność pęcherza u dzieci. Jest autorem wielu prac na temat zaburzeń czynności pęcherza i nietrzymania moczu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.