Torbiel miedniczki [Porada eksperta]

2013-04-08 9:25

Około 6 lat temu zaczęłam odczuwać bóle w nerkach - nie były silne więc do lekarzy nie chodziłam. Dwa lata temu po badaniu USG okazało się, że w miedniczce nerki lewej najprawdopodobniej mam torbiel hypoechogeniczną (30 mm). Coraz częściej odczuwam ból i nie wiem co ma robić.

Dolegliwości bólowe ze strony nerek sygnalizują obecność procesu chorobowego toczącego się w nerkach. Badanie USG sprzed dwóch lat jest już nieaktualne i powinno zostać powtórzone w celu określenia czy poprzednio obserwowana torbiel zwiększyła swoje rozmiary. Konsultacja lekarza specjalisty pomoże zdiagnozować schorzenie i poszerzyć ewentualnie zakres badań diagnostycznych pomocnych w rozwiązaniu problemu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Lidia Skobejko-Włodarska

Specjalista dziecięcej urologii i chirurgii. Uzyskała tytuł europejskiego specjalisty w zakresie urologii dziecięcej – fellow of European Academy for Paediatric Urology (FEAPU). Od wielu lat zajmuje się leczeniem zaburzeń czynności pęcherza i cewki, a szczególnie neurogennej dysfunkcji pęcherzowo-cewkowej (pęcherz neurogenny) u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, wykorzystując do tego celu nie tylko metody farmakologiczne i zachowawcze, ale również operacyjne. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła na szeroką skalę badania urodynamiczne, pozwalające określić czynność pęcherza u dzieci. Jest autorem wielu prac na temat zaburzeń czynności pęcherza i nietrzymania moczu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.