Higiena po zabiegu stulejki [Porada eksperta]

2013-04-08 10:05
Porada urologa
Autor: Getty Images

Mój synek (20 miesięcy) miał dzisiaj zabieg odprowadzenia stulejki. Czy dzisiaj mam mu już odciągać skórkę? I ile razy dziennie można stosować żel lignocainum hydrochloricum?

Po odklejeniu napletka można już na drugi dzień po zabiegu odprowadzać napletek i usuwać gromadzącą się wydzielinę systematycznie, codziennie w celu utrzymania higieny i niedopuszczenia jednocześnie do jego ponownego przyklejenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Lidia Skobejko-Włodarska

Specjalista dziecięcej urologii i chirurgii. Uzyskała tytuł europejskiego specjalisty w zakresie urologii dziecięcej – fellow of European Academy for Paediatric Urology (FEAPU). Od wielu lat zajmuje się leczeniem zaburzeń czynności pęcherza i cewki, a szczególnie neurogennej dysfunkcji pęcherzowo-cewkowej (pęcherz neurogenny) u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, wykorzystując do tego celu nie tylko metody farmakologiczne i zachowawcze, ale również operacyjne. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła na szeroką skalę badania urodynamiczne, pozwalające określić czynność pęcherza u dzieci. Jest autorem wielu prac na temat zaburzeń czynności pęcherza i nietrzymania moczu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.