Komórki drożdży w moczu [Porada eksperta]

2013-04-08 15:20

Ogólne badanie moczu jest ok, ale występują pojedyncze komórki drożdży. Czy to coś bardzo niepokojącego? Lekarz przepisał mi Amoksiklav na zapalenie zatok a wyniki moczu odebrałam później i nie wiem, czy zażywać antybiotyk...

Strzępki drożdży w badaniu moczu ogólnego, mogą sugerować, że dana osoba nadużywa antybiotyków. Radzę powtórzyć badanie ogólne moczu a razem z nim - dodatkowo - wykonać badanie posiewu moczu w kierunku grzybów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Lidia Skobejko-Włodarska

Specjalista dziecięcej urologii i chirurgii. Uzyskała tytuł europejskiego specjalisty w zakresie urologii dziecięcej – fellow of European Academy for Paediatric Urology (FEAPU). Od wielu lat zajmuje się leczeniem zaburzeń czynności pęcherza i cewki, a szczególnie neurogennej dysfunkcji pęcherzowo-cewkowej (pęcherz neurogenny) u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, wykorzystując do tego celu nie tylko metody farmakologiczne i zachowawcze, ale również operacyjne. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła na szeroką skalę badania urodynamiczne, pozwalające określić czynność pęcherza u dzieci. Jest autorem wielu prac na temat zaburzeń czynności pęcherza i nietrzymania moczu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.