Bolące jądra [Porada eksperta]

2013-04-07 23:48

Bolą mnie jądra. Nie mam w ogóle ochoty na sex, a jak już jest to orgazm sprawia mi delikatny ból. Zdarza się, że mam problemy z potencją. Ból jest czasem taki że drętwieje mi noga. Nie wiem co to za schorzenie błagam o pomoc i odpowiedź

Dobrze było by zrobić USG narządów układu moczowego i jąder oraz wykonać proste badania moczu (tylko badanie ogólne moczu). Poza tym należy wziąć pod uwagę zapalenie prostaty oraz nieprawidłowości związane z oddawaniem moczu, które mogą spowodować wzrost ciśnienia w cewce tylnej i przyczyniać się do zapalenia prostaty i najądrzy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Lidia Skobejko-Włodarska

Specjalista dziecięcej urologii i chirurgii. Uzyskała tytuł europejskiego specjalisty w zakresie urologii dziecięcej – fellow of European Academy for Paediatric Urology (FEAPU). Od wielu lat zajmuje się leczeniem zaburzeń czynności pęcherza i cewki, a szczególnie neurogennej dysfunkcji pęcherzowo-cewkowej (pęcherz neurogenny) u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, wykorzystując do tego celu nie tylko metody farmakologiczne i zachowawcze, ale również operacyjne. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła na szeroką skalę badania urodynamiczne, pozwalające określić czynność pęcherza u dzieci. Jest autorem wielu prac na temat zaburzeń czynności pęcherza i nietrzymania moczu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.