Mediqskin

Polialkohol winylowy PVA, kwas retinowy (tretynoina), kwas glikolowy, glikol propylenowy, PEG-7 kokosan glicerolu, aminometyl propanolu, hydroksyetyloceluloza, imidazolidynylomocznik, disodowy EDTA, butylohydroksytoluen, woda.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Mediqskin 30 ml, żel punktowy do cery trądzikowej 56.07 zł 2019-04-05

Działanie

Niesterylny wyrób medyczny klasy III stosowany w profilaktyce powikłań trądzikowych. Preparat nie zawiera alkoholu etylowego ani substancji zapachowych, a w jego skład wchodzi polialkohol winylowy, który tworzy niezatykająca porów niewidoczną warstwę. Izoluje ona i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, mogącymi mieć wpływ na nasilenie objawów trądzikowych. Kwasy glikolowy i retinowy, dzięki swoim właściwościom złuszczającym, sprzyjają mechanicznemu usuwaniu komórek martwego naskórka.

Dawkowanie

Preparat stosować najlepiej wieczorem, nakładając go równomiernie na powierzchnię zmian skórnych poddawanych leczeniu. Następnie rano zmyć preparat podczas codziennej toalety. Innowacyjna butelka AIRLESS jest wyposażona w aplikator, który po naciśnięciu przycisku uwalnia 0,25 ml preparatu. Pozwala to na precyzyjne dobranie potrzebnej ilości oraz unikanie marnowania preparatu. Na powierzchnię odpowiadającą całej twarzy wystarczy 0,75 ml preparatu. Taką ilość można uzyskać trzykrotnie naciskając przycisk na aplikatorze. Przed użyciem wstrząsnąć.

Wskazania

Żel punktowy do cery trądzikowej stosowany w profilaktyce powikłań trądzikowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Preparat należy rozprowadzać suchymi i czystymi dłońmi. W razie dostania się preparatu do oczu lub błon śluzowych, należy je przemyć dużą ilością wody. Preparat przechowywać z dala od bezpośrednich źródeł ciepła.

Niepożądane działanie

Nie zaobserwowano żadnych działań niepożądanych. Zaleca się jednak zgłaszanie lekarzowi lub farmaceucie wystąpienia działań niepożądanych, które mogą mieć związek z zastosowanym preparatem.

Ciąża i laktacja

Nie przeprowadzono badań nad stosowaniem preparatu u ciężarnych, nie zaleca się korzystać z niego w tym okresie.

Uwagi

Po nałożeniu produktu unikać bezpośredniego wystawienia na promienie słoneczne oraz światło z lamp UV. 

Cena

Mediqskin, cena 100% 56.07 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."