Blephaclean

Sterylne chusteczki nasączone płynem oczyszczającym zawierającym m.in.wyciąg z korzenia kosaćca florenckiego i wąkrotki azjatyckiej. Preparat nie zawiera konserwantów.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Blephaclean 20 szt., chusteczki 27.49 zł 2019-04-05

Działanie

Sterylne chusteczki do jednorazowego użycia, które pozwalają na utrzymanie powieki w czystości, nie naruszając jednocześnie naturalnej bariery ochronnej (mikrobiologicznej) skóry wokół oczu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed zabiegiem lub operacją okulistyczną: 2 razy dziennie przez 5 dni lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W pozostałych przypadkach: 2 razy dziennie, rano i wieczorem, przez 3 tyg., a następnie raz dziennie przez 3 miesiące lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Niektóre stany zapalne powiek są przewlekłe i wtedy należy stosować higienę powiek i ich brzegów systematycznie i długoterminowo. Nie wymaga spłukiwania po użyciu. Jeżeli objawy nasilają się, należy zaprzestać używania preparatu i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wskazania

Codzienna higiena powiek, zwłaszcza w przypadku: wrażliwej skóry powiek i okolic oczu, konieczności usunięcia zanieczyszczeń, pyłków i wydzieliny z powiek (z powodu alergii lub infekcji), istniejącego podrażnienia, stanu zapalnego lub zakażenia powiek (zapalenie skóry powiek, zaburzenia czynności gruczołów Meiboma (MGD), jęczmień, gradówka, suchość oka itp.), przed i po operacji (takich jak iniekcje wewnątrzgałkowe, laserowe korekcje wad wzroku, operacje usunięcia zaćmy), zgodnie z zaleceniami lekarza. Preparat może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 3 miesięcy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka.

Niepożądane działanie

Podczas stosowania zgłaszano: pieczenie lub uczucie swędzenia przez kilka minut po użyciu, zaczerwienienie lub obrzęk powiek, reakcje alergiczne.

Uwagi

W przypadku noszenia soczewek kontaktowych należy je zdjąć przed zastosowaniem preparatu. Ze względu na zawartość naturalnych ekstraktów roślinnych kolor chusteczek (roztworu) może się różnić.

Cena

Blephaclean, cena 100% 27.49 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."