Jak zachęcić dziecko do nauki? [Porada eksperta]

2016-07-11 14:57 Katarzyna Bąkowicz

Właśnie zaczęłam się opiekować 7-letnim chłopcem. Poszedł do szkoły jako 6-latek, mimo że nie był na to gotowy. Chłopiec nie chce zostać w 1 klasie, więc logopeda zalecił, by uczyć go przez okres wakacyjny. Próbuję go uczyć, lecz szybko się nudzi i woli oglądać bajki, nie chce współpracować. Jak go zachęcić, w jaki sposób uczyć?

Dziecko w wieku siedmiu lat nie rozumie jeszcze faktu, że musi się czegoś uczyć. Jedyną drogą dotarcia do niego oraz zachęcenia do aktywności jest zabawa. Obecnie na rynku jest masa pomocy logopedycznych i pedagogicznych, które ćwiczą, jednocześnie bawiąc. Można wykorzystywać także gry i zabawy na urządzeniach mobilnych. Trzeba pamiętać także o przerwach koniecznych podczas takich ćwiczeń, ponieważ dzieci nie mają jeszcze wysokiego poziomu koncentracji oraz zwyczajnie szybko się nudzą. Zatem krótka gra czy zabawa przez 10-15 minut, potem kwadrans przerwy i znowu gra. Jaki materiał merytoryczny powinien się w nich znaleźć, powinien zdefiniować pedagog lub logopeda, który na stałe prowadzi terapię chłopca.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE