Jak zachęcić dziecko do nauki? [Porada eksperta]

2016-07-11 14:57 Katarzyna Bąkowicz

Właśnie zaczęłam się opiekować 7-letnim chłopcem. Poszedł do szkoły jako 6-latek, mimo że nie był na to gotowy. Chłopiec nie chce zostać w 1 klasie, więc logopeda zalecił, by uczyć go przez okres wakacyjny. Próbuję go uczyć, lecz szybko się nudzi i woli oglądać bajki, nie chce współpracować. Jak go zachęcić, w jaki sposób uczyć?

Dziecko w wieku siedmiu lat nie rozumie jeszcze faktu, że musi się czegoś uczyć. Jedyną drogą dotarcia do niego oraz zachęcenia do aktywności jest zabawa. Obecnie na rynku jest masa pomocy logopedycznych i pedagogicznych, które ćwiczą, jednocześnie bawiąc. Można wykorzystywać także gry i zabawy na urządzeniach mobilnych. Trzeba pamiętać także o przerwach koniecznych podczas takich ćwiczeń, ponieważ dzieci nie mają jeszcze wysokiego poziomu koncentracji oraz zwyczajnie szybko się nudzą. Zatem krótka gra czy zabawa przez 10-15 minut, potem kwadrans przerwy i znowu gra. Jaki materiał merytoryczny powinien się w nich znaleźć, powinien zdefiniować pedagog lub logopeda, który na stałe prowadzi terapię chłopca.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE