Biostrepta

1 tabl. zawiera 15 000 j.m. streptokinazy i 1250 j.m. streptodornazy. Preparat zawiera sacharozę i kakao.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Biostrepta 20 szt., tabl. uleg. rozpad. w j. ustnej

Streptodornase,

Streptokinase

53.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat złożony o działaniu proteolitycznym i fibrynolitycznym. Streptokinaza jest aktywatorem proenzymu - plazminogenu, który pod jej wpływem przechodzi w plazminę odznaczającą się zdolnością rozpuszczania skrzepu. Streptodornaza jest enzymem wykazującym zdolność rozpuszczania lepkich mas nukleoprotein, obumarłych komórek i innych składników ropy, nie wywierając wpływu na żywe komórki i ich czynności fizjologiczne. Preparat wchłania się przez błonę śluzową w jamie ustnej. Działa miejscowo na skrzepy zropiałe i nekrotyczne części komórek i tkanek.

Dawkowanie

Podjęzykowo, na śluzówkę jamy ustnej. Dorośli i dzieci: zwykle 4 tabl. na dobę przez 5 kolejnych dni. W przypadku braku efektów działania leku lub nawrotów schorzeń, o powtórzeniu cyklu leczenia decyduje lekarz. Sposób podania. Tabletki pozostawić w jamie ustnej aż do ich całkowitego rozpuszczenia. Tabletek nie należy rozgryzać ani połykać, ponieważ substancje czynne są trawione przez soki żołądkowe.

Wskazania

Owrzodzenia jamy ustnej i gardła. Rany jamy ustnej ropiejące i źle gojące się, z zakrzepami. Stany ropne i zapalne zębodołów i szczęk po ekstrakcji zębów i innych zabiegach w chirurgii szczękowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Obniżona krzepliwość krwi. Nie stosować w przypadkach świeżych ran, szwów chirurgicznych i po świeżej ekstrakcji zębów, po krwotokach przez ok. 10 dni. Nie stosować jednocześnie z antykoagulantami, ponieważ mogą powodować miejscowe krwawienia. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi sole wapnia.

Środki ostrożności

Preparat stosować wyłącznie w przypadkach konieczności upłynnienia wysięków ropnych, krwawych lub miejscowych skrzepów. Ze względu na zawartość sacharozy, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu.

Niepożądane działanie

Rzadko: miejscowa bolesność i obrzęk, objawy alergiczne, podwyższenie temperatury ciała, skłonność do krwawień.

Ciąża i laktacja

Preparatu nie należy stosować w ciąży i podczas karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stosować preparatu ze środkami przeciwkrzepliwymi, ponieważ mogą powstawać miejscowe krwawienia.

Cena

Biostrepta, cena 100% 53.0 zł

Preparat zawiera substancję: Streptodornase, Streptokinase

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."