Aromatol Hot żel

100 g preparatu zawiera: 5 g olejku eukaliptusowego, 5 g olejku rozmarynowego, 6 g balsamu peruwiańskiego i 10 g kamfory racemicznej. Preparat zawiera wodorotlenek sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Aromatol Hot żel tuba 40 g, żel

Camphor,

Eucalyptus oil,

Peruvian balm,

Rosmarinus oil

10.39 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu rozgrzewającym, stosowany tradycyjnie, a jego skuteczność opiera sie wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 10 lat: nanieść niewielką ilość żelu na górne partie pleców i klatki piersiowej. Wcierać delikatnie aż do pełnego wchłonięcia. Stosować nie dłużej niż 7 dni. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Dzieci poniżej 10 lat: nie stosować. Sposób podania: preparat przeznaczony do stosowania miejscowego.

Wskazania

Preparat o miejscowym działaniu rozgrzewającym, stosowany do nacierania klatki piersiowej i pleców w bólach towarzyszących schorzeniom górnych dróg oddechowych, poprzez działanie olejków eterycznych (inhalacje) ułatwia również oddychanie. Pomocniczo stosowany w zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu, katarze, a także w schorzeniach reumatycznych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na balsam peruwiański, kamforę, cyneol, olejek eukaliptusowy, olejek rozmarynowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u osób ze skłonnością do astmy. Nie należy stosować w obrębie twarzy, zwłaszcza nosa, ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Nie należy stosować na dużą powierzchnię ciała i na uszkodzoną powierzchnię skóry (otwarte rany), oparzenia, błony śluzowe. Brak danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Preparatu nie powinny stosować osoby ze skłonnością do alergii, w szczególności osoby, u których wystąpiła nadwrażliwość na kwasy aromatyczne i ich pochodne (np. kwas benzoesowy) lub preparaty zawierające tego rodzaju związki (np. propolis).

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości: utrzymujący się rumień, świąd, pieczenie. W takim przypadku należy przerwać stosowanie preparatu i jeśli objawy nie ustąpią - skontaktować sie z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena

Aromatol Hot żel, cena 100% 10.39 zł

Preparat zawiera substancję: Camphor, Eucalyptus oil, Peruvian balm, Rosmarinus oil

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."