Anusir

1 czopek o masie 1,9 g zawiera 10 mg soli sodowej kwasu hialuronowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Anusir 10 szt., czopki doodbytnicze

Hyaluronate sodium

21.64 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny przeznaczony do miejscowego stosowania w odbytnicy. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy pęcznieje na wskutek kontaktu z wilgotną wydzieliną i tworzy na powierzchni błony śluzowej żelową powłokę, która chroni i aktywuje naturalne mechanizmy regeneracyjne. Film ochronny utworzony z kwasu hialuronowego przywraca naturalną wilgotność, łagodzi stany zapalne, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia uszkodzonej śluzówki kanału odbytu i odbytnicy.

Dawkowanie

Doodbytniczo: 1 czopek przed snem, przez 5-10 kolejnych dni. W razie potrzeby stosowanie można wydłużyć do 20 dni. W pojedynczej kuracji nie stosować dłużej niż 20 dni.

Wskazania

Nawilżenie i ochrona błony śluzowej w stanach wymagających pobudzenia naturalnych procesów regeneracji i gojenia się błony śluzowej odbytnicy oraz kanału odbytu. Sytuacje takie występują szczególnie w następujących przypadkach: po zabiegach lub operacjach chirurgicznych, także podczas radioterapii; w stanach zapalnych, z towarzyszącym świądem, obrzękiem, zaczerwienieniem; w żylakach odbytu; w pęknięciach i szczelinach odbytu powstałych na skutek zaparć.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Jeżeli po zastosowaniu preparatu wystąpiło nasilenie zmian lub pojawiły się dodatkowe objawy chorobowe należy przerwać stosowanie. Nie należy wznawiać zastosowania jeżeli po początkowym złagodzeniu dolegliwości powrócą nieprawidłowości. Nie stosować z innymi preparatami podawanymi doodbytniczo. Nie połykać preparatu.

Cena

Anusir, cena 100% 21.64 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."