Zaburzenia słuchu fonematycznego u dziecka [Porada eksperta]

2014-01-29 18:22

Mam 12-letniego synka z dużymi problemami w szkole. Dopiero w ubiegłym roku stwierdzono u niego zaburzenia słuchu fonematycznego. Obecnie jeździmy na ćwiczenia z terapii słuchowej do Kajetan. Wydaje mi się, że widać lekką poprawę, a jeździmy od czterech miesięcy raz w tygodniu. Słyszałam o metodzie Tomatisa. Czy jest ona wskazana przy tym zaburzeniu? Czy pozostać przy treningu słuchowym? A może jest jeszcze coś co by pomogło mojemu dziecku?

Porada logopedy - pedagoga
Autor: Getty Images

Metoda Tomatisa jest dobrą i sprawdzoną metodą, jednakże przy zaburzeniach słuchu fonematycznego konieczne są ćwiczenia zorientowane na ten zakres. Oczywiście dodatkowo, jak najbardziej można wspomagać słuch innymi rodzajami terapii. Niestety zawsze jest ona dość długa. Proszę uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na pewno cała praca zajmie jeszcze kilka miesięcy. Ważne też, żeby ćwiczenia były kontynuowane regularnie w domu. Wtedy terapia będzie bardziej efektywna.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza