Ziele Fiołka trójbarwnego

1 saszetka zawiera 2 g ziela fiołka trójbarwnego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ziele Fiołka trójbarwnego 30 sasz., zioła do zaparzania

Viola tricolor

4.49 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 2 saszetki ziela fiołka zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez ok. 5-7 min. Pić 1-2 razy dziennie po posiłkach po 3/4 szklanki naparu. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar. Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 4 tyg. podczas stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w objawowym leczeniu łagodnych łojotokowych zmian skórnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ziele fiołka trójbarwnego lub salicylany.

Środki ostrożności

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: odnotowano jeden przypadek hemolizy po podaniu doustnym ziela fiołka trójbarwnego, u dziecka z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w trakcie ciąży lub laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania w tym okresie.

Uwagi

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu produktu leczniczego na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Ziele Fiołka trójbarwnego, cena 100% 4.49 zł

Preparat zawiera substancję: Viola tricolor

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."