Ulgasim

1 kaps. zawiera 240 mg symetykonu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ulgasim 30 szt., kaps.

Simeticone

11.85 zł 2019-04-05

Działanie

Symetykon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazów w jelitach, przez co ułatwia ich pękanie, a następnie wydalanie. Usprawnia to wydalanie gazów i zmniejsza napięcie jelit, które jest przyczyną bólu.

Dawkowanie

Doustnie. Objawy związane z napięciem i uciskiem w jelitach. Dorośli: doraźnie, 1 kaps. 2-3 razy dziennie; maksymalnie 3 kaps. dziennie (720 mg symetykonu). Dzieci >12 rż.: doraźnie, 1 kaps. dziennie. Przygotowanie do badań diagnostycznych. Dorośli i dzieci >12 rż.: 1 kaps. wieczorem w dniu poprzedzającym badanie diagnostyczne i 1 kapsułka rano, na czczo, w dniu badania diagnostycznego. Sposób podania. Kapsułki można stosować przed lub po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu (np. 1 szklanka wody).

Wskazania

Łagodzenie uczucia pełności, uczucia wzdęcia, odbijania, dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów oraz powietrza w przewodzie pokarmowym, które powodują napięcie i ucisk w jelitach. Pomocniczo w celu przygotowania pacjentów do badań diagnostycznych jamy brzusznej (ultrasonografii, endoskopii i radiografii).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na symetykon lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Uwagi

Preparat może być stosowany u osób chorych na cukrzycę oraz u osób z zaburzeniami trawienia cukrów.

Cena

Ulgasim, cena 100% 11.85 zł

Preparat zawiera substancję: Simeticone

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."