Sinupret®

1 tabl. drażowana zawiera 6 mg korzenia goryczki, 18 mg kwiatu pierwiosnka z kielichem, 18 mg ziela szczawiu, 18 mg kwiatu bzu czarnego, 18 mg ziela werbeny. Lek zawiera laktozę, syrop glukozowy, sacharozę i sorbitol. 100 g kropli zawiera 29 g ekstraktu otrzymanego z następujących surowców roślinnych: korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny, w stosunku 1:3:3:3:3, ekstrahowanych etanolem (59% v/v). Lek zawiera 19% (v/v) etanolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sinupret® but. 100 ml, krople doustne, roztw.

Gentiana lutea,

Primula veris,

Rumex crispus,

Sambucus nigra,

Verbena officinalis

34.08 zł 2019-04-05

Działanie

Lek pochodzenia naturalnego o działaniu sekretolitycznym, przeciwzapalnym i wirusostatycznym. Powoduje rozrzedzenie śluzu dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: zazwyczaj 3 razy na dobę 2 tabl. lub 50 kropli. Dzieci w wieku od 6 lat: 3 razy na dobę 1 tabl. lub 25 kropli. W szczególnych przypadkach dawkę preparatu można zwiększyć dwukrotnie. Sposób podania. Tabletki należy połykać w całości z niewielką ilością wody. Krople mogą być podawane po rozpuszczeniu w niewielkiej ilości płynu lub bez rozpuszczenia.

Wskazania

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy, nadkwasota żołądka.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość alkoholu w kroplach, lek w tej postaci może być szkodliwy u osób uzależnionych od niego. Obecność alkoholu należy również uwzględnić stosując preparat u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, z chorobami wątroby, padaczką, urazem lub chorobą mózgu. Ponadto kropli nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat. Tabletki zawierają sorbitol, sacharozę i laktozę - nie stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa).

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. ból brzucha, nudności), reakcje nadwrażliwości (osutka, rumień, świąd, obrzęk naczynioruchowy, duszność, obrzęk twarzy). Należy przerwać stosowanie preparatu w przypadku wystąpienia alergicznych reakcji skórnych.

Ciąża i laktacja

Lek należy podawać w czasie ciąży dopiero po dokładnej analizie ryzyka i korzyści przez lekarza opiekującego się pacjentką. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią (brak wystarczających danych).

Interakcje

Inne środki o działaniu wykrztuśnym.

Cena

Sinupret®, cena 100% 34.08 zł

Preparat zawiera substancję: Gentiana lutea, Primula veris, Rumex crispus, Sambucus nigra, Verbena officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."