Sambucol® Original Formula

Syrop glukozowy, ekstrakt z owoców czarnego bzu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sambucol® Original Formula 120 ml, syrop 38.39 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera Antivirin® - aktywny składnik wyizolowany z owoców czarnego bzu, który wspomaga organizm w zwalczaniu wirusów grypy. Ekstrakt z owoców czarnego bzu ma działanie przeciwprzeziębieniowe, przeciwgorączkowe i napotne. Wzmacnia także naczynia krwionośne i naturalną odporność organizmu.

Dawkowanie

Syrop dla dzieci powyżej 12 roku życia i dorosłych. Syrop należy spożyć bezpośrednio doustnie. Nie należy popijać i mieszać preparatu z innymi płynami. W stanach grypy i przeziębienia: Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: 10 ml (dwie łyżeczki) cztery razy dziennie. W celu wzmocnienia organizmu w okresach zwiększonego ryzyka infekcji: Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: 10 ml (dwie łyżeczki) dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inny sposób dawkowania.

Wskazania

Syrop dla dzieci powyżej 12 roku życia i dorosłych. Postępowanie dietetyczne w stanach: przedgrypowych, grypy, przeziębienia. Wspomaganie naturalnych funkcji układu immunologicznego.

Ciąża i laktacja

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować preparatu bez wyraźnego zalecenia lekarza.

Uwagi

W przypadku gorączki lub długo utrzymujących się objawów chorobowych należy zasięgnąć porady lekarza. Preparat nie zawiera glutenu, sztucznych barwników i aromatów. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu trzymać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu. Jeżeli zamknięcie jest uszkodzone lub brak jest zamknięcia nie należy używać preparatu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Cena

Sambucol® Original Formula, cena 100% 38.39 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."