Rinopanteina®

Preparat zawiera: palmitynian witaminy A (0,05%), D-pantenol (5,0%), hydrolizat proteinowy owsa zwyczajnego (Avena sativa extr.), hialuronian sodu (0,1%).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Rinopanteina® tuba 10 g, maść do nosa 25.5 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat powleka błonę śluzową nosa i utrzymuje jej nawilżenie oraz wspomaga proces regeneracji nabłonka.

Dawkowanie

Donosowo. 1-3 razy dziennie. Wprowadzić niewielką ilość maści do każdego otworu nosowego. Rozprowadzić równomiernie maść na błonie śluzowej nosa, delikatnie masując skrzydełka nosa.

Wskazania

Po zabiegach chirurgicznych w celu ograniczenia powstawania strupów. W przypadku suchości i/lub atrofii błony śluzowej nosa spowodowanej niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, stosowaniem aerozoli do nosa, innymi schorzeniami takimi jak polekowy lub alergiczny nieżyt nosa, ozena. W celu ograniczenia skutków krwotoków z nosa, również pourazowych. Do przeprowadzania badań endoskopowych i/lub zakładania tamponady nosa. Maść jest skuteczna w profilaktyce i leczeniu popękanej skóry w okolicy nosa, spowodowanej przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie.

Cena

Rinopanteina®, cena 100% 25.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."