Raphacholin® forte

1 tabl. powl. zawiera 250 mg kwasu dehydrocholowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Raphacholin® forte 10 szt., tabl. powl.

Dehydrocholic acid

10.75 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Zwiększa objętość żółci, stymuluje opróżnianie pęcherzyka żółciowego oraz przyspiesza transport żółci do dwunastnicy. Działa przeczyszczająco pobudzając pracę jelita grubego. Efekt przeczyszczający następuje najpóźniej po 6 h.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: Niestrawność - 1 tabl. do 3 razy dziennie, po posiłku. Nie stosować więcej niż 6 tabl. dziennie. Zaparcia - 2 tabl. jednorazowo. Efekt przeczyszczający spodziewany jest do 6 h. Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Wskazania

Niedostateczne wydzielanie żółci przez wątrobę i niestrawność objawiająca się wzdęciami, bólami brzucha, odbijaniem, nudnościami, zaparciami oraz jako łagodny środek przeczyszczający.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ostre lub przewlekłe choroby wątroby, ostre stany zapalne w obrębie przewodu pokarmowego, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego.

Środki ostrożności

Stosowanie w przypadku kamicy żółciowej lub przewodowej oraz stosowanie dłużej niż tydzień należy omówić z lekarzem. Preparat zawiera olejek eteryczny miętowy, który może wywoływać reakcje alergiczne. Nie stosować u dzieci i młodzieży.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: biegunka, nudności, wymioty oraz inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone, dlatego nie zaleca się podawania.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Raphacholin® forte, cena 100% 10.75 zł

Preparat zawiera substancję: Dehydrocholic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."