Prostapol®

100 g preparatu zawiera: 10 g wyciągu z korzenia kozłka, 3 g wyciągu z korzenia pokrzywy, 2 g wyciągu z ziela dziurawca, 2 g wyciągu z ziela nawłoci, 2 g wyciągu z ziela rzepiku i 1 g wyciągu z kwiatu arniki. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Prostapol® but. 100 ml, płyn doustny

Hypericum perforatum,

Solidago virgaurea,

Valeriana officinalis,

Arnica sp.,

Capsella bursa-pastoris,

Urtica dioica,

Agrimonia eupatoria

10.31 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o łagodnym działaniu moczopędnym i uspokajającym.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli mężczyźni: 2 x dziennie po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) w 50 ml letniej wody. Podczas terapii należy przyjmować zwiększone ilości płynów.

Wskazania

Stosowany tradycyjnie w trudnościach w oddawaniu moczu związanych m.in. z łagodnym przerostem prostaty. Preparat przeznaczony dla dorosłych mężczyzn.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny astrowatych.

Środki ostrożności

Jednorazowa dawka (5 ml) zawiera ok. 2,7 g etanolu. Preparatu nie należy podawać dzieciom oraz osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm. Jeśli objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku stwierdzenia obecności krwi w moczu, nagłego zatrzymania moczu należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Dzieci i młodzież: nie dotyczy. Preparat przeznaczony tylko dla dorosłych.

Niepożądane działanie

Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych i zaburzeń żołądkowo–jelitowych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ciąża i laktacja

Nie dotyczy, preparat przeznaczony dla mężczyzn.

Uwagi

Z uwagi na zawartość etanolu oraz korzenia kozłka preparat upośledza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Możliwość wzmagania działania leków uspokajających i nasennych.

Cena

Prostapol®, cena 100% 10.31 zł

Preparat zawiera substancję: Hypericum perforatum, Solidago virgaurea, Valeriana officinalis, Arnica sp., Capsella bursa-pastoris, Urtica dioica, Agrimonia eupatoria

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."