Procto-Glyvenol®

1 czopek zawiera 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy. 1 g kremu zawiera 50 mg tribenozydu i 20 mg chlorowodorku lidokainy; krem zawiera parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu i alkohol cetylowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Procto-Glyvenol® tuba 30 g, krem doodbytniczy

Tribenoside,

Lidocaine

36.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat przeciwhemoroidalany do stosowania miejscowego. Tribenozyd zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i poprawia napięcie naczyniowe, ma również działanie przeciwzapalne. Lidokaina jest substancją znieczulającą miejscowo - redukuje świąd, pieczenie i dolegliwości bólowe związane z żylakami odbytu.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Krem lub 1 czopek 2 razy dziennie (rano i wieczorem) do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując krem lub 1 czopek raz dziennie. W leczeniu wewnętrznych hemoroidów krem nakłada się za pomocą załączonego aplikatora. Brak doświadczenia klinicznego dotyczącego stosowania preparatu u dzieci.

Wskazania

Miejscowe leczenie zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, którąkolwiek substancję pomocniczą lub na inne środki znieczulenia miejscowego o budowie amidowej.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby. W przypadku braku poprawy po 1 tyg. stosowania preparatu lub w przypadku wystąpienia innych, nieobserwowanych wcześniej objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego, krem może powodować miejscowe reakcje skórne (m.in. kontaktowe zapalenie skóry). Krem zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne (mogą być typu późnego). Opakowanie bezpośrednie kremu zawiera nakrętkę z gumy lateksowej - lateks może powodować ciężkie reakcje alergiczne. Unikać kontaktu kremu z oczami.

Niepożądane działanie

Rzadko reakcje skórne w miejscu podania: pokrzywka, świąd, wysypka, ból (objawy te mogą wystąpić poza miejscem aplikacji). Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne, zaburzenia sercowo - naczyniowe, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy.

Ciąża i laktacja

Kremu i czopków nie należy stosować podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. Preparaty mogą być stosowane od 4. miesiąca ciąży i w okresie karmienia piersią, pod warunkiem nie przekraczania zalecanych dawek. Badania na zwierzętach wykazały, że lidokaina nie ma wpływu na płodność. Brak danych dotyczących potencjalnego wpływu tribenozydu na płodność.

Uwagi

W uzupełnieniu leczenia żylaków odbytu zaleca się utrzymywanie odpowiedniej higieny okolicy odbytu, stosowanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych i diety. Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Procto-Glyvenol®, cena 100% 36.0 zł

Preparat zawiera substancję: Tribenoside, Lidocaine

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."