Prenalen Katar

Roztwór izotoniczny soli karnalitowej z morza martwego (odpowiednik 0,9% roztworu NaCl), D-pantenol, hialuronian sodu, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Prenalen Katar 20 ml, spray do nosa 14.0 zł 2019-04-05

Działanie

Izotoniczny roztwór soli morskiej z dodatkiem kwasu hialuronowego, D-pantenolu i olejków eterycznych. Oczyszcza i pielęgnuje błonę śluzową nosa, zapewnia jej odpowiednie nawilżenie. Efekt nawilżenia utrzymuje się dłużej dzięki zawartości kwasu hialuronowego, który posiada zdolność wiązania wody w komórkach nabłonka. D-pantenol łagodzi podrażnienia związane ze stanem zapalnym i obrzękiem w przewodach nosowych, ponadto regeneruje błonę śluzową i utrzymuje jej prawidłowy stan fizjologiczny. Olejki eteryczne ułatwiają oddychanie i dają uczucie świeżości. Preparat można stosować u dzieci od 3. rż., a także u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Dawkowanie

Dzieci od 3. rż: 1-3 aplikacje do każdego otworu nosowego, w miarę potrzeby, kilka razy dziennie. Dorośli, kobiety w ciąży, matki karmiące: 1-3 aplikacje do każdego otworu nosowego, w miarę potrzeby, do 5 razy dziennie.

Wskazania

Syndrom suchego nosa (preparat nawilża i oczyszcza nos). Nieżyt nosa związany z infekcją górnych dróg oddechowych lub alergią (preparat rozrzedza wydzielinę i ułatwia jej usuwanie, łagodzi podrażnioną błonę śluzową nosa, udrożnia nos, ułatwia oddychanie).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować z łącznie z innymi preparatami podawanymi donosowo. Zachować ostrożność w przypadku stosowania po zabiegach chirurgicznych w obrębie nosa.

Ciąża i laktacja

Można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Cena

Prenalen Katar, cena 100% 14.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."