Len mielony

Produkt zawiera mikro- i makroelementy, białko, substancje śluzowe i błonnik.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Len mielony 400 g, zioła do zaparzania

Linum usitatissimum

5.38 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Lekkostrawne białka bogate są w aminokwasy egzogenne. Substancje śluzowe, o właściwościach powlekających i osłaniających przewód pokarmowy, stanowią naturalną ochronę przed czynnikami drażniącymi oraz działają kojąco w nieżycie żołądka. Błonnik pokarmowy pobudza perystaltykę jelit oraz powoduje uczucie sytości. Sproszkowane nasiona w naturalny sposób znoszą uczucie łaknienia, a zawarty w nich błonnik pozwala oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Len mielony pozbawiony jest oleju, a dzięki temu jego kaloryczność jest niewielka.

Dawkowanie

Doustnie, do bezpośredniego spożycia - na ciepło: 1 łyżeczkę lnu zalać 1 szklanką gorącej wody lub mleka; mieszać ok. 1 min.do uzyskania lekko zagęszczonej konsystencji, spożywać od razu lub po przestudzeniu; na zimno: 1 łyżeczkę lnu dodać do soku owocowego, jogurtu, naparu ziołowego i wymieszać, lub dodać do lodów, owoców lub innego deseru, musli, płatków śniadaniowych. Do przyrządzenia zup i sosów zamiast mąki. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia.

Wskazania

Uzupełnienie codziennej diety w substancje śluzowe o właściwościach powlekających i osłaniających przewód pokarmowy szczególnie w przypadku nadmiernego wydzielania soku żołądkowego, w stanach podrażnienia błony śluzowej przewodu pokarmowego. Ze względu na wysoką zawartość błonnika pokarmowego produkt może być także stosowany w przypadku zaparć i otyłości.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Len mielony, cena 100% 5.38 zł

Preparat zawiera substancję: Linum usitatissimum

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."