Krople żołądkowe T

100 g kropli zawiera 25 g nalewki gorzkiej, 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g nalewki z ziela mięty pieprzowej i 25 g nalewki z ziela dziurawca zwyczajnego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Krople żołądkowe T but. 35 g, krople doustne

Hypericum perforatum,

Mentha piperita,

Valeriana officinalis,

Tinctura amara

2.8 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu pobudzającym na czynność wydzielniczą żołądka i poprawiającym trawienie. Wykazuje także właściwości wzmagające łaknienie i wiatropędne.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 lat: 15-30 kropli w kieliszku wody 3-4 razy na dobę 30 minut przed posiłkiem lub doraźnie w zaburzeniach trawienia po 30-40 kropli na wodę.

Wskazania

Niestrawność, wzdęcia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

Preparat zawiera alkohol, co należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u dzieci i osób ze schorzeniami wątroby lub padaczką. Nie należy stosować preparatu u osób z chorobą alkoholową.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić przypadki osobniczej nietolerancji lub nadwrażliwości na wchodzące w skład leku surowce roślinne. Może wystąpić nadwrażliwość na światło słoneczne, szczególnie u osób o jasnej karnacji.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią. Niektóre składniki preparatu mogą przenikać do mleka matki.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu preparat może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń.

Cena

Krople żołądkowe T, cena 100% 2.8 zł

Preparat zawiera substancję: Hypericum perforatum, Mentha piperita, Valeriana officinalis, Tinctura amara

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."