Krople nasercowe

100 g preparatu zawiera: 50 g nalewki z ziela konwalii mianowanej, 25 g nalewki z kwiatostanu głogu i 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Krople nasercowe 30 g, krople doustne

Convallaria majalis,

Crataegus sp.,

Valeriana officinalis

3.5 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat działa uspokajająco, zwiększając siłę skurczu mięśnia sercowego o słabym działaniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2-3 razy dziennie 1 ml (30 kropli). Nie przekraczać dawki jednorazowej 1 ml. Maks. dawka dobowa wynosi 3 dawki pojedyncze leku, 3 razy po 1 ml płynu (90 kropli). Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie stosować.

Wskazania

Zaburzenia czynności serca na tle nerwicowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat oraz osób cierpiących na chorobę alkoholową, padaczkę lub schorzenia wątroby.

Środki ostrożności

Przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować sie z lekarzem. Krople zawierają 61 – 67 % (V/V) etanolu (co stanowi: 529 mg/dawkę, co odpowiada 13,4 ml piwa i 5,6 ml wina). Jeśli podczas stosowania leku objawy nie ustępują  lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: objawy żołądkowo-jelitowe (np. nudności, skurczowe bóle brzucha).

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu i nalewki z korzenia kozłka preparat, zwłaszcza przyjęty w dawce większej niż zalecana, może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.

Interakcje

Nie zaleca się przyjmowania leków zawierających korzeń kozłka z syntetycznymi lekami uspokajającymi.

Cena

Krople nasercowe, cena 100% 3.5 zł

Preparat zawiera substancję: Convallaria majalis, Crataegus sp., Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."