Hyaclon

1 ml roztworu zawiera: 10 mg hialuronianu sodu, 8,5 mg chlorku sodu, wodorofosforan sodu, diwodorofosforan sodu i wode do wstrzykiwań w ilości q.s. do 1 ml.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hyaclon 1 amp.-strzyk., roztw. do wstrz.

Hyaluronic acid

160.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat jest sterylnym, przezroczystym, wiskoelastycznym roztworem do wstrzykiwań zawierającym 10 mg/ml hialuronianu sodu. Hialuronian sodu to naturalny polisacharyd obecny we wszystkich tkankach ciała, występujący w szczególnie wysokim stężeniu w płynie maziowym stawów i w skórze. Preparat jest metabolizowany według tego samego schematu co endogenny kwas hialuronowy.

Dawkowanie

Wstrzyknąć do zmienionego chorobowo stawu kolanowego. Stosować przez 3 tyg. raz w tygodniu po 2 ml. Przed wstrzyknięciem należy usunąć wysięk stawowy.

Wskazania

Leczenie bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy i jego pochodne. Współistniejąca choroba skóry lub zakażenia występujące w miejscu wstrzyknięcia lub w pobliżu miejsca wstrzyknięcia. Zakażenia stawu kolanowego lub ciężki stan zapalny stawu kolanowego.

Środki ostrożności

Nie wstrzykiwać wyrobu donaczyniowo, pozastawowo lub do tkanek stawowych i torebki stawowej. Preparat nie powinien być stosowany w przypadku występowania dużego wysięku stawowego. Podobnie jak w przypadku innych inwazyjnych procedur dotyczących stawów, zaleca się by pacjent unikał intensywnego wysiłku po wstrzyknięciu i wracał do normalnej aktywności ruchowej w ciągu kilku dni po zabiegu.

Niepożądane działanie

Działania niepożądane występujące w miejscu podania: przemijający ból i/lub obrzęk i/lub wysięk. W niektórych przypadkach wysięk może być duży i może powodować wyraźny ból. Tego typu działania niepożądane zwykle słabną w ciągu kilku dni. Nie zaobserwowano zakażenia stawów w badaniach klinicznych i były one rzadko zgłaszane podczas stosowania preparatu.

Ciąża i laktacja

Preparat nie był badany u kobiet w ciąży i dzieci.

Cena

Hyaclon, cena 100% 160.0 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."