Gluco test

1 butelka zawiera 75 g glukozy (masa netto: 300 g). Składniki Gluco test o smaku pomarańczy: woda, glukoza jednowodna, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik (beta-karoten), substancje konserwujące (sorbinian potasu i benzoesan sodu), naturalny aromat pomarańczowy. Składniki Gluco test o smaku coli: woda, glukoza jednowodna, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik (E150d), naturalny aromat o smaku coli, substancje konserwujące (sorbinian potasu i benzoesan sodu).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gluco test 300 ml, roztw. doustny o smaku pomarańczowym 16.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci roztworu doustnego o smaku pomarańczowym lub coli. Glukoza jest cukrem niezbędnym dla człowieka i źródłem energii. Po podaniu doustnym glukoza łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w tkankach i częściowo odkłada się w wątrobie, w postaci glikogenu. Działa również moczopędnie. Preparat bezglutenowy. Nie zawiera białek mleka krowiego i laktozy.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli oraz dzieci o masie ciała powyżej 43 kg. Test należy wykonywać bez wcześniejszego ograniczania spożycia węglowodanów, w godzinach porannych, u osoby będącej na czczo i wypoczętej po przespanej nocy. Po wykonaniu oznaczenia glukozy we krwi żylnej na czczo, wypić roztwór zawierający 75 g glukozy w ciągu 3-5 min. Następne oznaczenie glukozy we krwi żylnej wykonuje się po 120 min. Dwugodzinny okres między wypiciem roztworu a pobraniem próbki krwi, osoba badana powinna spędzić w miejscu wykonania testu, w spoczynku.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego: w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy (krzywej cukrowej) – wg wskazań lekarskich; w stanach hipoglikemii u osób z rozpoznaną cukrzycą (np. po przedawkowaniu insuliny), w stanach niedoboru węglowodanów, w stanach wyczerpania (np. po długotrwałym wysiłku fizycznym). Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci o masie ciała powyżej 43 kg.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Cena

Gluco test, cena 100% 16.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."