Feminum® fit

Żel zawiera: fitoglikogen, kwas mlekowy, hydroksyetylocelulozę, mleczan sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Feminum® fit tuba 40 g, żel dopochwowy 19.4 zł 2019-04-05

Działanie

Nawilżający żel intymny dla kobiet. Dzięki zawartości kwasu mlekowego i fitoglikogenu preparat wspomaga odbudowę flory bakteryjnej pochwy oraz przywraca i utrzymuje fizjologiczne pH w pochwie. Żel eliminuje niedobory naturalnego nawilżenia pochwy, chroni przed otarciami błony śluzowej oraz ogranicza wzrost bakterii chorobotwórczych.

Dawkowanie

Niewielką ilość żelu należy nałożyć na miejsca narażone na otarcia.

Wskazania

W celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z suchością pochwy oraz w celu przywrócenia i utrzymania fizjologicznego pH w pochwie. Preparat może być stosowany przy częstym współżyciu płciowym, podczas antykoncepcji hormonalnej, jak również w czasie antybiotykoterapii doustnej oraz po zakończeniu antybiotykoterapii doustnej i dopochwowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w ciąży.

Cena

Feminum® fit, cena 100% 19.4 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."