ENTitis Baby

1 saszetka zawiera 5 mld bakterii Streptococcus salivarius K12 oraz 5 µg witaminy D.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
ENTitis Baby 30 saszetek, proszek 54.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Zawiera probiotyczny szczep Streptococcus salivarius K12, który został wyizolowany z jamy ustnej dziecka, które przez ostatnich 6 lat nie miało żadnych dolegliwości ze strony ucha, nosa, gardła (ang. ENT – Ear, Nose, Throat). Szczep Streptococcus salivarius K12 kolonizuje jamę ustną i nosogardziel. Wspiera produkcje lantybiotyków zwanych substancjami hamującymi podobnymi do bakteriocyn, działają one antagonistycznie na drobnoustroje patogenne takie jak S. pyogenes i S. pneumoniae.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta >6 mż. i dzieci: zawartość 1 saszetki dziennie przez minimum 3 miesiące. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Zawartość saszetki należy przyjmować przed snem po umyciu zębów tak, aby przez noc szczep mógł skutecznie skolonizować jamę ustną i nosogardziel. Preparat należy podawać dziecku przez około 5 min, aby maksymalnie wydłużyć kontakt preparatu ze śluzówką jamy ustnej dziecka. W tym celu można wykorzystać smoczek dziecka. Preparat można podawać na kilka sposobów: z użyciem smoczka standardowego (otworzyć saszetkę i wysypać jej zawartość do czystego kieliszka; wilgotny smoczek zanurzyć w proszku, następnie umieścić w buzi dziecka i poczekać ok. 30 sekund, aż proszek się rozpuści; powtarzać czynność do momentu, aż zostanie podana dziecku cała porcja z saszetki); z użyciem specjalnego smoczka do podawania preparatów (zawartość saszetki rozpuść w 2,5 ml letniej wody; w celu podania preparatu należy skorzystać z odpowiedniej miarki oraz szczegółowej instrukcji dołączonej do smoczka); w postaci zawiesiny (w przypadku dzieci, które nie korzystają ze smoczka, zawartość saszetki można rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podawać łyżeczką małymi porcjami przez około 5 min). Nie należy popijać bezpośrednio po spożyciu. Nie stosować razem z antybiotykiem i preparatami o działaniu przeciwbakteryjnym.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla niemowląt >6 mż. i dzieci, a w szczególności dla osób: przebywających w dużych skupiskach (np. żłobek, przedszkole); mających zwiększoną skłonność do odczuwania dyskomfortu ze strony ucha, nosa, gardła w celu odbudowania korzystnej mikroflory; po zakończonej kuracji antybiotykowej; w celu wspomagania organizmu w okresie jesienno-zimowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie. Produkt może zawierać białka mleka oraz laktozę.

Cena

ENTitis Baby, cena 100% 54.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."