Dentisal - zdrowe zęby

1 pastylka zawiera 1 x 109 CFU Streptococcus salivarius M18, 5 µg witaminy D.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dentisal - zdrowe zęby 30 szt., pastylki do ssania smak truskawkowy 50.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający szczep probiotyczny Streptococcus salivarius M18, który wpływa na zachowanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej. Szczep Streptococcus salivarius M18 wspiera produkcję korzystnych dla organizmu lantybiotyków, które działają antagonistycznie na drobnoustroje patogenne, w tym Streptococcus mutans odpowiedzialne za problemy stomatologiczne. Dodatkowo produkuje enzymy, które pomagają utrzymać odpowiednie pH w jamie ustnej i redukują akumulację płytki nazębnej, przez co zwiększa szansę na uniknięcie nowych ubytków nawet do 70%.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 3. rż. i dorośli: 1 pastylka dziennie przez minimum 3 miesiące. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Sposób podania. Pastylkę należy przyjmować przed snem, po umyciu zębów. Pastylkę należy ssać powoli przez ok. 5 minut aż do całkowitego rozpuszczenia. Aby zapewnić jak najdłuższy kontakt substancji aktywnej ze śluzówką jamy ustnej, pastylki nie należy rozgryzać ani połykać. Nie należy popijać bezpośrednio po spożyciu.

Wskazania

Uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej dla dzieci powyżej 3. rż. i dorosłych. Preparat polecany w szczególności dla dzieci w trakcie wymiany zębów mlecznych na zęby stałe, dla osób noszących aparat ortodontyczny, dla osób po zabiegu profesjonalnego czyszczenia zębów, dla osób z predyspozycjami do odkładania się płytki nazębnej/osadu nazębnego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować razem z antybiotykiem i preparatami o działaniu przeciwbakteryjnym.

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie. Spożycie preparatu w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Cena

Dentisal - zdrowe zęby, cena 100% 50.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."