Debutir®

1 kaps. zawiera 150 mg maślanu sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Debutir® 60 szt., kaps. 42.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający maślan sodu, który odżywia komórki nabłonka jelit i pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy przewodu pokarmowego. Matryca trójglicerydowa zabezpiecza przed całkowitym wykorzystaniem maślanu w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na jego dostarczenie do jelita cienkiego i grubego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 m. Dzieci powyżej 7. rż.: 1 kaps. dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tyg. Kaps. należy połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając letnią lub chłodną wodą. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w: chorobach jelita grubego przebiegających ze zmianami zanikowymi w obrębie błony śluzowej, zespole jelita nadwrażliwego (IBS), zaburzeniach wchłaniania, prowadzących do niedoboru składników odżywczych, utraty masy ciała lub nieprawidłowego wzrastania u dzieci, zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym takich, jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia brzucha, dyspepsja, biegunki, niedoborach pokarmowych (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa), zaburzeniach flory jelitowej, m.in. po długotrwałej antybiotykoterapii, w przebiegu niektórych chorób przewlekłych (choroby trzustki, wątroby, nerek).

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadkach, gdy połykanie kaps. sprawia trudność. Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 7. rż.

Uwagi

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat nie zawiera cukrów. Produkt jest żywnością niekompletną pod względem odżywczym. Nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Preparat posiada zapach charakterystyczny dla substancji aktywnej – maślanu sodu.

Cena

Debutir®, cena 100% 42.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."