Czopki glicerolowe

Czopki glicerolowe zawierają: 85% glicerolu, kwas stearynowy oraz bezwodny węglan sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Czopki glicerolowe 10 szt., czopki doodbytnicze

Glycerol

5.16 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu łagodnie przeczyszczającym.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Dzieci w wieku 3-6 lat: jednorazowo 1-2 czopki, na noc. Dzieci w wieku 1-3 lat: na noc jednorazowo 0,5 czopka krojonego wzdłuż. Dzieci poniżej 1 rż: czopki należy stosować po konsultacji z lekarzem. Efekt przeczyszczający następuje po 15-60 min. od zastosowania. Przed zastosowaniem czopek należy wyjąć z opakowania.

Wskazania

Preparat stosowany w zaparciach jako środek łagodnie przeczyszczający, przeznaczony do stosowania u dzieci.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Choroby nowotworowe odbytnicy. Ostra niewydolność nerek. Zapalenie wyrostka robaczkowego i inne stany zapalne w obrębie jamy brzusznej.

Środki ostrożności

Stosować doraźnie. Nie stosować przez dłuższy okres oraz w przypadku, gdy mimo podania czopka u dziecka utrzymuje się zaparcie, należy wtedy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Rzadko: zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania (w tym: podrażnienie błony śluzowej odbytnicy, spowodowane nadwrażliwością na składniki leku).

Ciąża i laktacja

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Uwagi

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Cena

Czopki glicerolowe, cena 100% 5.16 zł

Preparat zawiera substancję: Glycerol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."