AloeNasin A+E

Aloes, witamina A, witamina E, gliceryna farmaceutyczna, olejek eukaliptusowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
AloeNasin A+E 10 ml, spray do nosa 18.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny, wspomaga procesy regeneracji błony śluzowej nosa i przywraca jej naturalną wilgotność. Pięć aktywnych i przebadanych klinicznie składników wyrobu wspomaga procesy regeneracji i gojenia, łagodzi podrażnienia, zapewnia skuteczne nawilżanie błony śluzowej nosa. Aloes posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, a dodatkowo doskonale nawilża błonę śluzową nosa. Witamina A ułatwia regenerację błon śluzowych nosa, odpowiada za prawidłowe namnażanie komórek śluzowych, reguluje czynności tkanki nabłonkowej (wydzielanie ochronnego śluzu), ułatwia prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Gliceryna farmaceutyczna długotrwale działa ochronnie i utrzymuje odpowiednią wilgotność, wykazuje działanie kojące, poprawia elastyczność i trwale nawilża śluzówkę nosa. Witamina E utrzymuje integralność błon komórkowych, chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Olejek eukaliptusowy pobudza wydzielanie śluzu i dezynfekuje drogi oddechowe.

Dawkowanie

Donosowo. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: maksymalnie 5 razy dziennie po 2 aplikacje* do każdego otworu nosowego. Dzieci 6 -12 lat maksymalnie 3 razy dziennie po 2 aplikacje* do każdego otworu nosowego. Nie stosować u dzieci poniżej 6-go r.ż. Przed pierwszym użyciem buteleczkę wstrząsnąć, zdjąć osłonkę ochronną aplikatora, nacisnąć aplikator 3-4 razy do pojawienia się preparatu. Uwaga: Nie kierować wylotu aplikatora w stronę oczu, przy naciskaniu należy trzymać końcówkę aplikatora skierowaną od siebie. (*1 aplikacja = naciśnięcie aplikatora). Bez konsultacji z lekarzem nie stosować u dzieci poniżej 6-go r.ż.

Wskazania

Nawilżanie i utrzymywanie wilgotności błony śluzowej nosa u dorosłych i dzieci powyżej 6 r.ż. Wspomaganie procesów reepitalizacji śluzówki nosa (tj. zdolności naprawczej i gojenia) w szczególności po zabiegach operacyjnych w nosie, po tamponadzie nosa lub po infekcjach nosa. Ułatwianie oczyszczania nosa, co sprzyja procesom gojenia i zapobiega infekcjom. Suchość nosa w wyniku: przebywania w miejscach o zmniejszonej wilgotności, jak centralnie ogrzewane pomieszczenia zimą lub klimatyzowane latem; stosowanie aerozoli do nosa; polekowego nieżytu nosa; alergicznego nieżytu nosa; przewlekłego zanikowego nieżytu nosa.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie przekraczać zalecanej dawki bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej na którykolwiek ze składników preparatu należy natychmiast zaprzestać używania wyrobu i skontaktować się z lekarzem. Stosowanie wyrobu koniecznie powinno być skonsultowane z lekarzem u osób, które stosują dodatkową suplementację preparatami zawierającymi witaminę A.

Ciąża i laktacja

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować w ciąży lub okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Cena

AloeNasin A+E, cena 100% 18.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."