4Flex

1 saszetka zawiera 10 g hydrolizatu kolagenu (Fortigel®- hydrolizat żelatyny pochodzenia wieprzowego lub wołowego) i 20 mg witaminy C.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
4Flex 30 saszetek, proszek do sporz. roztw. doustnego 118.8 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Preparat zawiera hydrolizat kolagenu (Fortigel®), który działa profilaktycznie i regenerująco na tkankę chrzęstną oraz korzystnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie. Preparat stymuluje odbudowę tkanki chrzęstnej oraz produkcję mazi stawowej, pobudza syntezę składników chrząstki stawowej. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości i chrząstki.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 saszetka dziennie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 100 ml wody, mleka lub jogurtu; mieszać intensywnie do rozpuszczenia proszku. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Tworząca się zawiesina jest naturalną cechą preparatu. Zaleca się regularne stosowanie przez dłuższy czas (minimum 3 miesiące). Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w kolagen.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Zastosowanie preparatu przez kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią wymaga konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

4Flex, cena 100% 118.8 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."