Ciągłe zmęczenie, apatia, izolacja od ludzi [Porada eksperta]

2016-10-09 17:01

Od dłuższego czasu zauważyłam, że jest coś ze mną nie tak... Jestem przybita, nie mam kompletnie na nic siły. Ciągle jestem zmęczona. Nie mam ochoty wychodzić z domu, jak już muszę (do szkoły lub do sklepu), to idę. Przestałam widywać się ze znajomymi. Wolny czas spędzam sama w domu. Z domownikami też nie mam ochoty spędzać czasu ani rozmawiać. Siedząc sama, słucham muzyki lub oglądam jakiś film, czy też przeglądam coś na telefonie. Od jakiegoś czasu boli mnie głowa codziennie, chwilę przestanie i znowu to samo. Bez sensu... Każdy dzień jest taki sam. Szary i nudny. Nie wiem, co sama mogę zrobić w tej sytuacji. Nie mogę nikogo z rodziny zapytać, ponieważ mnie wyśmieją albo powiedzą, że mają inne sprawy, pilniejsze. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy potrzebny jest jakiś specjalista?

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Na początek proszę zrobić wszystkie badania, np. hormony tarczycy, czyli TSH, fT3, fT4 oraz badanie krwi, moczu. Proszę zbadać sobie cukier, potas, żelazo i inne witaminy, jeżeli to wyjdzie dobrze, to będzie trzeba skonsultować się z lekarzem psychiatrą w celu wykluczenia depresji. A jeżeli hormony tarczycy wyjdą źle, to polecam skonsultować się z lekarzem endokrynologiem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza