Ponowna psychoterapia u tego samego lekarza - czy można? [Porada eksperta]

2014-09-29 19:59

Witam! Mam na imię Katarzyna i mam 30 lat. Chciałam spytać czy jeśli rok temu uczestniczyło się w psychoterapii (2 lata) z powodu nerwicy, a te dolegliwości wróciły, są tez trochę inne czy można drugi raz przechodzić tą terapie? A jeśli tak, to czy ten sam psychoterapeuta zgodzi się na ponowną terapie tego samego pacjenta sprzed kilku lat, czy raczej nie przyjmuje już drugi raz tej samej osoby? Pytam, bo szczerze wolałabym do tego samego terapeuty, gdyż zdobył już moje zaufanie.

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Oczywiście, że możesz chodzić do tego samego terapeuty. Nie ma to znaczenia, że już do niego chodziłaś na terapię. Myślę, że to nawet lepiej, że będziesz u kogoś kogo darzysz dużym zaufaniem i czujesz się bezpiecznie. Terapeuta nie ma powodów aby się nie zgodzić na to, abyś na nowo do niego uczęszczała. Jedynym takim wyjątkiem jest sytuacja kiedy terapeuta zakochuje się w swoim pacjencie lub odwrotnie, ewentualnie kiedy oboje darzą siebie wzajemnie niechęcią - wtedy terapeuta może nie zgodzić się na kontynuację terapii.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza