Niemowlak w czasie snu zagina ucho [Porada eksperta]

2016-01-31 19:12

Mój 2-miesięczny syn śpiąc zagina ciągle prawe uszko. Próbowałam je odginać, ale to bezcelowe, ponieważ i tak zaraz się przekręca i znowu zasypia z zagiętym. Czy takie ciągłe zaginanie grozi późniejszym jego odstawaniem? Czy powinnam nakładać jakąś opaskę lub przyklejać uszko plasterkiem, jak radzą niektórzy w internecie?

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Myślę, że przyklejanie plasterkiem proszę sobie podarować, może plasterek np. uczulać dziecko lub podrażniać mu skórę. Teorii na ten temat jest wiele, tak samo jak i jest wiele mam. Z tych wszystkich pomysłów, jakie można spotkać w Internecie, proponuję opaskę na uszy lub cienką czapeczkę. Można ją zrobić w domu z cienkiej pończochy albo kupić w sklepie (bawełniana). Jednak, czy to pomoże, to nie jestem w stanie pani dać 100% gwarancji. Każde dziecko reaguje na takie rzeczy inaczej. Jeżeli bardzo to panią niepokoi, to proszę skontaktować się z lekarzem pediatrą.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza