Wada wzroku a zwolnienie z lekcji WF-u [Porada eksperta]

2016-01-26 22:08
Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Czy mogę się ubiegać o zwolnienie lekarskie z lekcji WF-u? Moim problemem jest wada wzroku, dość poważna. Mam astygmatyzm + wada -3,5 i cylinder-2,5. Bez okularów, na WF-ie gry zespołowe to udręka. Lubie grać, ale nie chcę zniszczyć okularów.

W takim wypadku najlepiej skontaktować się bezpośrednio z lekarzem okulistą, który pana prowadzi. Nie jestem lekarzem specjalistą w tej dziedzinie, więc trudno jest mi udzielić panu profesjonalnej odpowiedzi. Jedyne, co mogę panu poradzić, to może to, aby pan pomyślał o szkłach kontaktowych, to rozwiąże problem ewentualnego rozbicia okularów. Poza tym uważam, że zwolnienie z wychowania fizycznego nie jest dobrym rozwiązaniem, bo brak ruchu źle wpływa na kondycję, zdrowie psychiczne i fizyczne, powoduje problemy z kręgosłupem i wady postawy!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Ewa Guzowska

Ewa Guzowska - pedagog, terapeutka uzależnień, wykładowca GWSH w Gdańsku. Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie (pedagogika społeczno-opiekuńcza) oraz studiów podyplomowych z terapii i diagnozy dzieci i młodzieży z zaburzeniami w rozwoju. Pracowała jako pedagog szkolny i terapeutka uzależnień w ośrodku odwykowym. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza