Brak wytrysku [Porada eksperta]

2013-04-08 4:17 Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Kocham się z moim partnerem dość często. Niestety, podczas gdy ja dochodzę kilka razy - on zdaje się nie dochodzić w ogóle. Nawet jeśli poświęcam dużo czasu i bardzo się staram by doprowadzić go do wytrysku oralnie - nic nie uzyskuję. Bardzo mnie to irytuje i czuję się fatalnie. Nie wiem czemu tak jest i gdy już o tym rozmawiamy on śmieje się z tego, że nie potrafię doprowadzić go do wytrysku. Jestem mało doświadczona, jest to mój pierwszy partner. Ponadto mój partner unika seksu z prezerwatywą. Pomimo moich starań nic się nie zmienia. Proszę o odpowiedź.

Ważne jest, by partner powiedział pani, czy są jakieś sytuacje, w których osiąga wytrysk. Nie musi to bowiem być związane z nieprawidłowymi pieszczotami podejmowanymi przez panią - jeśli jednak tak jest to partner powinien pani powiedzieć, jakie pieszczoty są dla niego odpowiednie, bo pani sama nie musi tego wiedzieć (przecież nie jest pani jasnowidzem). Inną przyczyną może być przyzwyczajenie do jednej formy stymulacji, na przykład masturbacji, która jest prostą i szybką formą rozładowania napięcia seksualnego, a czasem również i emocjonalnego. Czasami mężczyźni, którzy często masturbowali się zanim związali się z partnerką, przyzwyczaili się do jednego rodzaju stymulacji i trudno ich pobudzić w inny sposób, przez co nadal ich główną formą rozładowania popędu pozostaje masturbacja, pomimo tego, że mają możliwość współżycia z partnerką. Może być tez tak, że mężczyzna potrzebuje szczególnego, nietypowego rodzaju stymulacji, by dostatecznie się pobudzić, nie mówi jednak o tym partnerce, bo się wstydzi. Zdarzają się tez sytuacje, w których mężczyzna przy żadnej stymulacji nie może osiągnąć orgazmu i może to wynikać z czynników chorobowych lub problemów natury psychicznej. W każdej z powyższych sytuacji (jeżeli zmiana stymulacji stosowanej przez panią nie ma wpływu na partnera), mężczyzna powinien udać się na wizytę do seksuologa, żeby poddać się leczeniu. Pani natomiast ma prawo czuć się źle w tej sytuacji i domagać się od partnera jej zmiany.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny i seksuolog sądowy. Posiada Certyfikat Seksuologa Klinicznego, nadany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, po ukończeniu pełnej specjalizacji z seksuologii klinicznej w Warszawie oraz Certyfikat Seksuologa Sądowego. Zajmuje się leczeniem zaburzeń seksualnych u kobiet i mężczyzn. Pracuje zarówno indywidualnie, jak i z parami. Prowadzi psychoterapię ofiar przemocy seksualnej. Prowadzi diagnostykę oraz wsparcie psychologiczne dla osób transseksualnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
incelWWO
|

Ładny chłopak miał problemy z wytryskiem. Prawdopodobnie z powodów stresowych, bo frustracja, że zamiast z dziewczynami to sam z sobą i że seksualność to rzecz wstydliwa i napiętnowana.
Druzgocąca forma seksu jak i problem z wytryskiem, wpływał też na jakość życia - ciągłe napięcie, brak snu, wszystko wychodziło z marnym efektem, normalny rozwój został zablokowany, dziewczyny takiego omijały.
Sperma zaczela padac aż na mózg przez co zaczeło sie łysienie, istny horror seksualny na przestrzeni całego życia - nie możność spełnienia seksualnego nawet przez masturbacje, w końcu zaczeła sie deformacja głowy. W ten sposób ładny chłopak stał sie degeneratem.