Masturbacja - tak czy nie? [Porada eksperta]

2013-04-08 15:25 Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Mam 19 lat i dziewczynę, z którą nie uprawiamy jeszcze seksu. Od kiedy z nią jestem nie masturbuję się. Ponieważ zrezygnowałem z masturbacji chciałbym się dowiedzieć, jakie będzie to miało skutki na przyszłość. Czy polucje są zdrowsze od masturbacji? Jak przełoży się to na przyszłe współżycie?

Masturbacja jest najzdrowszą formą rozładowywania napięcia seksualnego, jeśli stosowana jest z umiarem (tzn kilka razy w tygodniu) i służy tylko rozładowaniu popędu seksualnego (nie jest podejmowana na przykład za każdym razem, gdy mężczyzna jest zestresowany, zestresowany, ma zły humor). Udowodnione jest, że regularne rozładowywanie napięcia seksualnego zmniejsza powstanie zapalenia gruczołu krokowego w starszym wieku. Ponadto to brak regularnego rozładowywania popędu może spowodować wytrysk przedwczesny (ponieważ jest bardzo duże, skumulowane napięcie seksualne, z którym organizm chce jak najszybciej sobie poradzić). Sposób masturbacji zależy od tego, co Panu sprawia większą przyjemność. Masturbacja kilka razy w tygodniu, w celu rozładowania napięcia seksualnego, służy Pana zdrowiu seksualnemu. Polucje nocne są sposobem poradzenia sobie organizmu z nadmiarem nasienia, które produkowane jest w jądrach. By do niej doszło, nie musi dojść do mechanicznego pocierania prącia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny i seksuolog sądowy. Posiada Certyfikat Seksuologa Klinicznego, nadany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, po ukończeniu pełnej specjalizacji z seksuologii klinicznej w Warszawie oraz Certyfikat Seksuologa Sądowego. Zajmuje się leczeniem zaburzeń seksualnych u kobiet i mężczyzn. Pracuje zarówno indywidualnie, jak i z parami. Prowadzi psychoterapię ofiar przemocy seksualnej. Prowadzi diagnostykę oraz wsparcie psychologiczne dla osób transseksualnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE