Zbyt ciasna pochwa [Porada eksperta]

2013-04-08 13:22 Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Moja partnerka mimo 25 lat jest dziewica i to naprawdę "ciasną". Podczas peetingu włożenie dwóch palców sprawia jej ból. Próbowaliśmy wielu sposobów ale członek nawet nie za wielki (17cm dl. 14cm obw.) po prostu nie pasuje. Naprawdę nie wiemy co robić. Pozdrawiam

Być może pana partnerka cierpi na dysfunkcję, zwaną pochwica, która polega na mimowolnym zaciskaniu mięśni pochwy, wtedy jest takie wrażenie, że pochwa jest zbyt ciasna i nie jest możliwe wprowadzenie palca, tamponu, nie mówiąc już o stosunku czy przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Często zaciskowi mięśni towarzyszy zaciskanie ud, wygięcie kręgosłupa, odpychanie rękoma. Czasami zdarza się też tak, że błona dziewicza jest zbyt gruba i trudno jej przerwać, powoduje to ból i uniemożliwia penetrację, wtedy usuwa ją ginekolog. Powinniście Państwo po pierwsze udać się do ginekologa, by ocenił, czy budowa narządów płciowych jest prawidłowa. Jeżeli lekarz stwierdzi, że problem nie wynika ze zbyt grubej błony dziewiczej lub innych nieprawidłowości, lub jeśli pomimo usunięcia błony dziewiczej dolegliwość nie ustąpi, powinniście udać się na wizytę do seksuologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny i seksuolog sądowy. Posiada Certyfikat Seksuologa Klinicznego, nadany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, po ukończeniu pełnej specjalizacji z seksuologii klinicznej w Warszawie oraz Certyfikat Seksuologa Sądowego. Zajmuje się leczeniem zaburzeń seksualnych u kobiet i mężczyzn. Pracuje zarówno indywidualnie, jak i z parami. Prowadzi psychoterapię ofiar przemocy seksualnej. Prowadzi diagnostykę oraz wsparcie psychologiczne dla osób transseksualnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Patrycja
|

A może tak wypróbujcie rozszerzacze pochwy vagiwell są silikonowe, bezpieczne są różne rozmiary dzięki temu stopniowo można się przyzwyczajać do większego rozmiaru by nie odczuwać bolu podczas stosunku.