Jak się skupić na seksie? [Porada eksperta]

2013-04-08 15:04

Podczas seksu zamiast skupić się na pieszczotach jestem myślami gdzie indziej, w pracy, uczelni, ba zastanawiam się nawet, co b powiedzieli rodzice, dziadkowie gdyby mnie teraz zobaczyli. Cały nastrój pryska. Nie wiem, jak "wygonić rodziców z sypialni" i całą resztę złych myśli, jak znowu cieszyć się seksem? Kiedyś nie było takich problemów, skąd się biorą ?

Porada psychologa seksuologa
Autor: Getty Images

Myśli dotyczące pracy, uczelni mogą wynikać z tego, iż ma pani na głowie bardzo dużo obowiązków i się pani stresuje tym, co jest jeszcze do zrobienia. A to wkrada się w inne obszary życia. Bardzo możliwe, że problem ten przejdzie, gdy wywiąże się Pani z niektórych obowiązków zawodowych i nie będą już one zaprzątać Pani głowy. Myśli dotyczące dziadków i rodziców mogą świadczyć o tym, iż podczas współżycia pojawia się u pani poczucie winy wobec nich. Warto zastanowić się, jak oni podchodzą do pani życia seksualnego i do seksu w ogóle. Czy akceptują je? Czy może postrzegają seks jako coś złego lub temat tabu? Ich poglądy na temat seksu mogą nadal na panią wpływać, wzbudzać poczucie winy.
Jeśli wcześniej nie było tego typu problemów, proszę zastanowić się, czy między panią a partnerem jest wszystko w porządku? Często nierozwiązane konflikty również wpływają negatywnie na życie seksualne - nie potrafi pani skoncentrować się na drugiej osobie, bo czuje pani do niej złość, żal, niechęć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.