Masturbacja a seks [Porada eksperta]

2013-04-08 11:17 Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Od kilku lat regularnie się masturbuję. Średnio do osiągnięcia orgazmu potrzebuję ok. 2 min. Czy oznacza to, że jak będę uprawiał seks to będę miał orgazm po 2 minutach? W jaki sposób mogę przedłużyć czas potrzebny do osiągnięcia orgazmu podczas masturbacji, a w przyszłości podczas seksu?

Podczas masturbacji można bardzo szybko osiągnąć orgazm, ponieważ mężczyzna dokładnie wie, w jaki sposób stymulować się by osiągnąć orgazm i koncentruje się tylko na tym. Podczas stosunku z druga osobą jest zupełnie inaczej, mężczyzna skupia się nie tylko na swojej przyjemności ale tez na daniu przyjemności partnerce. Stymulacja też jest inna. to, że osiąga Pan ejakulację po 2 minutach podczas masturbacji wcale nie oznacza, że podobnie będzie podczas stosunku.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny i seksuolog sądowy. Posiada Certyfikat Seksuologa Klinicznego, nadany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, po ukończeniu pełnej specjalizacji z seksuologii klinicznej w Warszawie oraz Certyfikat Seksuologa Sądowego. Zajmuje się leczeniem zaburzeń seksualnych u kobiet i mężczyzn. Pracuje zarówno indywidualnie, jak i z parami. Prowadzi psychoterapię ofiar przemocy seksualnej. Prowadzi diagnostykę oraz wsparcie psychologiczne dla osób transseksualnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE