Mama obraża i nie akceptuje mojego partnera [Porada eksperta]

2018-01-16 16:17
Porada psychologa
Autor: Getty Images

Moja mama obraziła się na mojego partnera, bo nie kupił jej biletu. Ta sytuacja trwa prawie pół roku. Obraża go, gdy o nim wspominam, i krytykuje wszystko, co jest z nim związane. Mam 27 lat, jesteśmy w związku i chcemy mieć dziecko, a boję się, że mama je odepchnie za to, że mój partner będzie jego ojcem. Mój chłopak bardzo nam pomógł finansowo, tylko mama chyba o tym zapomniała, bo teraz go traktuje jak największego sknerę za bilet, który kosztował 60 zł.

Najważniejsze wydaje mi się pytanie, jakie znaczenie w praktyce mają fochy Twojej mamy? Czy zamierzacie razem mieszkać? Jeżeli nie, to się po prostu nie przejmuj. Niezależnie od tego, postaw mamie granice, mówiąc jej, że nie życzysz sobie, by obrażała Twojego mężczyznę - tym bardziej iż w realnej potrzebie Wam pomógł. Tamta pomoc wcale nie oznacza, że ma pokrywać jakiekolwiek wydatki mamy. Co do "odepchnięcia" dziecka - nie sądzę, żeby tak się stało. Najważniejsze jednak, żebyś nie uzależniała zajścia w ciążę od humorów matki.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.