Mama po porodzie. Jestem zazdrosna o córkę [Porada eksperta]

2017-10-02 12:02
Porada psychologa
Autor: Getty Images

Urodziłam dziecko 4 miesiące temu. Razem z partnerem chcieliśmy mieć dziecko, a problem polega na tym, że jestem zazdrosna o własne dziecko. Gdy widzę, że narzeczony podchodzi do niej i ją całuje, to czuję ogromną zazdrość, a powinnam się cieszyć, że kocha córkę. Proszę mi powiedzieć, co jest ze mną nie tak i dlaczego tak się zachowuję.

Nic z Tobą nie jest "nie tak". Okres ciąży i porodu to okres ogromnych zmian hormonalnych. Kobiety przeżywają różne niepokoje i miewają różne niezrozumiałe, a czasami nawet paradoksalne reakcje i zachowania. Pozwól sobie na to, dbajcie jednak, żeby Wasza wzajemna bliskość nie odeszła na drugi plan. Pozdrawiam serdecznie Was oboje i maleńką córeczkę

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.