Nerwica a wada wymowy [Porada eksperta]

2017-09-06 21:28 Bohdan Bielski

Od 4 tygodni nie mogę mówić. Laryngolog stwierdził, że to nerwica. Brałam Relanium i Zomiren. Pojechałam do innego specjalisty, który wypisał mi Clonazepam i Clemastinum, ale poprawy nie widać.

Za mało informacji, żeby precyzyjnie ustosunkować się do tego problemu. Niezależnie od przyczyn rozpoznanych przez obu laryngologów, warto pomyśleć o terapii logopedycznej, być może będzie potrzebna konsultacja foniatry. Wskazano na tło nerwicowe, warto jednak sprawdzić, co "robisz ze swoim oddechem", jak pracuje przepona. Poszukaj więc w internecie logoterapii w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, czyli logopedy, który koryguje emisję głosu. Znaczenie może mieć też zawód, jaki Pani wykonuje. Sam korzystałem z treningu emisji głosu - po pięciu tygodniach ćwiczeń emisji głosu zacząłem "dźwięczeć".

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE