Przeszłość seksualna w związku [Porada eksperta]

2017-10-28 10:29
Porada psychologa
Autor: Getty Images

Popełniłam błąd, gdy miałam niespełna 19 lat, po alkoholu uprawiałam seks z kolegą, z którym w sumie nic mnie nie łączyło, lecz byłam wolna bez żadnych zobowiązań. Mój chłopak uważa, że moje zachowanie było gorsze od jego, gdy poszedł na układ z kobietą, która była w związku małżeńskim, i trwało to 3 lata. Wiem, że moje zachowanie nie było dobre, wyrzuty sumienia dręczą mnie do tej pory, a on uważa, że skoro ona była w związku nieszczęśliwa, to nic się nie stało. Chciałabym się dowiedzieć, jak to wygląda ze strony psychologa.

Absolutnie nie masz powodów do jakichkolwiek wyrzutów sumienia (z wyłączeniem problemów natury religijnej, bo tym psycholog się nie zajmuje). Byłaś wolna, Twój jednorazowy partner też - tak sądzę, skoro nie piszesz, że było inaczej. Problem leży po stronie Twojego partnera demonstrującego moralność Kalego, zamierzchły mieszczański stereotyp, że mężczyźnie wolno, a kobiecie nie. Być może jego przekonanie jest wyrazem zazdrości. Z pewnością jest facetem niedojrzałym emocjonalnie, co źle wróży Waszej relacji. Pozdrawiam serdecznie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.